2016-11-03

Joie Litetrax 4, czyli moja idealna spacerówka dla dziecka.

Czy istnieje w ogóle coś takiego jak idealny wózek? Czy wózek musi być jakiś super? Nie może być pierwszy-lepszy? Wiem jedno, na pewno nie jest łatwo przy jego zakupie. Na rynku tyle jest różnych modeli do wyboru, że ciężko jest zdecydować, co jest dla nas najlepsze. Dla kogoś najważniejszy może być oryginalny styl wózka, dla drugiej osoby mała waga wózka to największa zaleta, a jeszcze inny stwierdzi, że najlepiej jest zainwestować w typową, tanią parasolkę. Każdy wózek jest inny i przy zakupie tego idealnego (dla nas), powinniśmy kierować się tym, czego my oczekujemy od wózka, a nie tym, co innym się podoba lub tym, co jest teraz modne.



Spacerówka dla dziecka, zaraz po wózku, które miało od urodzenia, jest równie ważna jak jej poprzednik. Skupiamy się tu na wygodzie i przede wszystkim małej wadze, a także na łatwym składaniu wózka, co przydaje się podczas podróży. Czasami może zdarzyć się tak, że dopiero za którymś razem znajdziemy ten "jedyny" wózek, który skradł nasze serce. Tak właśnie było w naszym przypadku, kiedy kupiliśmy piękną spacerówkę, by zaraz ją odesłać z powrotem do sprzedawcy. Bycie wybrednym to wcale nie taka zła cecha, przynajmniej wiesz, czego chcesz... a czego nie chcesz. ;) Po odesłaniu pierwszej zakupionej spacerówki, poszukiwania trwały nadal i trwały one dość długo. W końcu znaleźliśmy perfekcyjny wózek! Joie Litetrax 4, to idealny wózek dla osób, które cenią sobie wysoką jakość, komfort jazdy oraz bezpieczeństwo dziecka. 



Zalety:

Największą zaletą tego wózka jest sposób składania go, ponieważ trwa to dosłownie sekundę, a wózek składa się w pół, po pociągnięciu za pas, taki jak w siedzeniach samochodowych. Po zablokowaniu przednich kół, wózek można spokojnie postawić na 4 kołach, a gdy chcemy się z nim przemieścić, zwyczajnie ciągniemy go jak walizkę. Za to dostaje ode mnie 10/10 punktów. Moją uwagę zwróciła też duża i ładnie prezentująca się budka, a także pojemny koszyk, do którego ze spokojem włożę 2 reklamówki pełne zakupów. Pamiętam. że poszukiwałam pewnego gadżetu na ebay, aby móc położyć sobie kubek z piciem Olinka i znalazłam taki, który można przyczepić do uchwytu, super - pomyślałam. Nie kupiłam jednak tego gadżetu, ponieważ Litetrax ma właśnie taki już dołączony! Wózek kupiłam co prawda przez internet (tak jak i poprzedni, który odesłałam), były więc obawy, ale przekonało mnie bardzo to, że oprócz miejsca na kubek (a nawet na dwa kubki!) i małego schowka np. na smoczek lub telefon, do zestawu dołączona była oczywiście folia przeciwdeszczowa, ale też pokrowiec na nóżki dziecka, co bardzo przyda się zimą, nawet dla tak dużego dziecka, jak Oli, które w sumie tak często już z wózka nie korzysta. Na długie, zimowe spacery jak znalazł. Pamiętam, jaką trudność sprawiało mi prowadzenie naszego pierwszego wózka, który nie wiedzieć czemu, cały czas schodził na prawą stronę. Przy Joie nie mam już takiego problemu, ponieważ jazda jest płynna i bezproblemowa, dzięki przednim, obracającym się kołom. Jak dla mnie jest to wielki plus! Lecz, jak na kobietę przystało, jedną z największych zaletą tego wózka jest dla mnie wygląd. A jeśli wózek jest przy tym praktyczny, to można go chyba nazwać wózkiem idealnym, prawda?

Wady:

Joie Litetrax 4 to mój wózek numer 1 pod każdym względem, jednak żaden wózek nie jest idealny w 100%. W tym wózku jedyne, co mnie wkurza, to ochraniacze na pasy, które za każdym razem zsuwają się, aż czasami boję się, że mogą mi się kiedyś zgubić. Myślałam, żeby je przyszyć do pasów chociaż tak lekko i chyba tak zrobię. Drugą rzeczą, którą różne osoby podawały jako wada wózka, to pałąk, którego nie da się odpiąć tylko z jednej strony. Musi on być wyjęty całkowicie, ale to pewnie dlatego, że po złożeniu wózka, ciągniemy go jak walizkę na kółkach, trzymając ręką właśnie za pałąk. Jak dla mnie te dwie rzeczy są małoistotne i nie odwiodły mnie od zakupu, dla mnie nadal ten wózek jest idealny.



Zakup spacerówki dla dziecka nie jest prostą sprawą, czasem zdarzy nam się odesłać kupiony przed momentem wózek, ale jeśli będziemy trzymać się swoich wymagań wobec wózka, na pewno znajdziemy taki, który skradnie nasze serce. Najważniejsze jest to, żeby nam, a także dziecku było wygodnie i co najważniejsze, żeby było bezpiecznie. 






A Wy macie idealne dla Was wózki? Co sprawia, że takie są? Chętnie przeczytam Wasze komentarze.

No comments:

Post a Comment

podobne wpisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...