2016-10-18

Domek nie tylko dla dziewczynek - moja propozycja zabawki uniwersalnej!

Na sklepowych półkach łatwo możemy rozróżnić zabawki dla chłopców i te dla dziewczynek - te pierwsze to zazwyczaj ciemne lub żywe kolory pudełek, w których znajdują się samochody, narzędzia do majsterkowania lub dinozaury, te drugie najczęściej zapakowane są w różowe, pastelowe  pudełka i zawierają różnego rodzaju księżniczki, przybory do czesania, albo lalki udające niemowlaki. Oczywiście ta granica powoli zaczyna się zacierać, ale jednak nie zawsze mamy chłopięcy odpowiednik zabawki, którą bawi się dziewczynka. Bywa tak, że mając synka czasem nie wiemy, co mu sprezentować przy okazji jakiegoś święta, bo ile może mieć tych samochodów! Aż tu nagle gdzieś w sklepie, czy internecie naszym oczom ukazuje się... domek dla lalek. No nie powiesz, że sama byś takiego nie chciała ;) Można otwierać okna i drzwi, bawić się całymi godzinami razem z dzieckiem. Czy chłopiec też może mieć taki domek? Pewnie, że tak!

Jestem zdania, że każda zabawka jest przeznaczona i dla chłopca i dla dziewczynki, nie lubię uogólniać i wkładać do jednej szufladki rzeczy, zabawek, które spokojnie mogą służyć obu płciom. Tak samo, jak kolor różowy nie jest zarezerwowany tylko dla dziewczynek, tak domek dla lalek lub inny domek może stać się również ulubioną zabawką chłopca. U nas w domu pojawił się pewien domek, w okolicy urodzin Olinka.
Kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy, wiedziałam już, że będzie on często użytkowany w naszym domu, nie tylko przez nasze dziecko ;) Chrzestni Olinka postarali się i złożyli w całość wszystkie kawałeczki. Przyznam, że Oli jest jeszcze za mały, by bawić się wszystkimi figurkami i drobnymi zwierzątkami, ale widać, że czerpie dużo radości z zabawy, szczególnie upodobał sobie traktor (chodzi z nim nawet spać!). O czym mowa? O domku - farmie! To wspaniała i uniwersalna zabawka zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Myślę, że większość dzieci uwielbia zwierzęta, lubi otwierać coś i zamykać, więc ten domek będzie idealny do takiej zabawy. Nie dość, że rozwija nasze maluchy, to jeszcze ładnie wygląda. Do zestawu dołączona jest jedna figurka farmera, piesek, krowa i małe cielę, świnka, kurczaki, a nawet stóg siana i mała butla na mleko! Jestem pewna, że za parę miesięcy świat wyobraźni zawładnie Olinkiem na dobre i zacznie się niezapomniana i wielogodzinna zabawa. Teraz Oli nie potrafi jeszcze aż tak wymyślać zabaw i bawić się figurkami, jak starszaki, ale wydaje odgłosy zwierząt i udaje, że jedzą coś dobrego ;) Najlepiej jest jednak, jak bawimy się w trójkę, całą rodziną!

Niełatwo jest znaleźć dobrą zabawkę wśród tylu produktów dostępnych na rynku, których granica pomiędzy jedną płcią, a drugą nadal jest mocno podzielona. Pomimo tego, można trafić na zabawkę uniwersalną, taką, którą pokocha nasz syn lub córka, taką która rozwija i za razem ładnie się prezentuje. Jednakże, czy jest to domek dla lalek, domek - farma, instrument, a może kuchenka do zabawy, nasze dziecko z pewnością będzie czerpało radość z zabawy - oczywiście wszystko zależy od zainteresowań naszych najmłodszych. Ja jestem za tym, by nie patrzeć na kolor opakowania i jego zawartość pod względem płci, ponieważ wszystko jest dla każdego.


A Ty jakie masz zdanie na ten temat? Czym zazwyczaj bawi się Twoje dziecko? Czy są to zabawki przeznaczone konkretnie dla jego płci, czy niekoniecznie? Chętnie poczytam komentarze od Was :)

No comments:

Post a Comment

podobne wpisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...