2016-01-13

Rodzina - skarb, którego nie kupisz za największe pieniądze świata.

Znasz to uczucie, kiedy budzisz się rano i widzisz małego człowieka, który uśmiecha się do Ciebie, jest pełen energii i chce się przytulać i wygłupiać? Takie poranki są najlepsze na świecie! A jeszcze lepiej, kiedy jesteście we trójkę (a może jest Was wiecej?), wtedy jest po prostu idealnie. 
A jak wygląda to z perspektywy dziecka? Dziecko jest szczęśliwe, kiedy czuje się kochane, kiedy się wyśpi, kiedy się naje, kiedy widzi uśmiechniętych i kochających się rodziców. Takie małe rzeczy, a cieszą. Jak to się mówi "szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko".
No właśnie, porozmawiajmy, więc o rodzicach. Zazwyczaj mama jest osobą, którą dziecko widuje najczęściej, przytula się do niej kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. To mama najwięcej wysłuchuje tych jęków, kiedy zęby wychodzą, to mama częściej zmienia pieluchę i utula do snu. A tata? Odgrywa równie ważną rolę w życiu dziecka. Mali chłopcy patrzą na tatę z podziwem, powtarzają po nim wszystko, co robi i mówi. Tata jest dla nich bohaterem i zapewne będą chcieli być tacy, jak on, kiedy dorosną. Małe dziewczynki również patrzą na tatę z podziwem, widzą, jak traktuje inne kobiety, czy robi coś w domu, czy naprawia, to, co się zepsuło, czy pomaga w codziennych porządkach, czy może tylko siedzi na kanapie, wgapiony w ekran telewizora. Dzieci widzą wszystko i chcą być takie jak tata lub w przypadku dziewczynek, tata jest dla nich ideałem mężczyzny i takiego też kandydata na męża będą wypatrywać w przyszłości, czasem nawet nieświadomie.
Nie ukrywam, że relacja między tatą a dzieckiem jest dla mnie bardzo ważna, bo sama jej nie miałam. Chciałabym, żeby Oli miał to, co najlepsze i najważniejsze, czyli mamę, tatę i dużo miłości. Kiedy widzę, jak tata zajmuje się Olim, jak się razem wygłupiają, jak tata przytula, kiedy Oli w nocy płacze, albo jak siedzą na kanapie, oglądając bajki, jak dwóch najlepszych kumpli, to wiem, że mam wszystko i nie chcę niczego więcej.
Rodzina to największy skarb, dlatego pielęgnuj ją codziennie, odłóż komputer i telefon na bok, nie przejmuj się małym bałaganem, i poświęć ten czas swoim najbliższym. Doceń coś, czego nie da się kupić za największe pieniądze świata. Po prostu bądź.


No comments:

Post a Comment

podobne wpisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...